KSW 65 – typy bukmacherskie

Przed nami ostatnie tegoroczne typowanie, u mnie niestety gorący okres, przez co czasu na grę mniej, wracam jednak w nowym roku z paroma nowymi projektami. Końcówkę tego roku akcentujemy KSW 65 oraz UFC Vegas 45, wydaje się, że gale dość łatwe w typowaniu, oby się udało.

Adam Niedźwiedź (8-4) vs. Miroslav Broź (12-3)

Według mnie dla Niedźwiedzia starcie z Czechem nie będzie tak łatwe, jak wskazują na to bukmacherzy. Oczywiście, Broź wchodzi do tej walki w zastępstwie za Iona Surdu, więc pewnie nie jest w swojej topowej formie, jednak ostatnie skalpy z Oktagonu, czyli Christian Junghwirth oraz Emmanuel Dawa to naprawdę solidne nazwiska, jakich w swoim rekordzie Niedźwiedź nie ma. Królestwem Polaka jest parter i jeśli walka pójdzie w dół, to może to się skończyć bardzo szybko, jednak przeczuwam, że czeski „Inkvizitor” nie da się tak łatwo sprowadzić na ziemię, przez co sama walka potrwa dość długo. Nie zdziwię się również kompletnie, jeśli zobaczymy tutaj piętnaście minut pojedynku.

Koniec w 1. rundzie – NIE @1.33

Michał Kita (20-13-1) vs. Marek Samociuk (3-1)

Marek Samociuk był totalnie demolowany przez Izu Ugonoha w swojej ostatniej, oczywiście wygranej walce, co nie jest dobrym prognostykiem na walkę z największym polskim weteranem kategorii ciężkiej. Porażka Michała Kity oznacza w praktyce koniec jego bardzo solidnej kariery, wiadomym jest, że „Masakra” prochu nie wymyśli, jednak może dać jeszcze kilka naprawdę dobrych walk i pojedynek z takim nowicjuszem jak Samociuk powinien być tylko formalnością. Powinien, bo oczywiście to kategoria ciężka.

Michał Kita @1.30

Anita Bekus (4-2) vs. Magdalena Sormova (11-3)

Czeszka pierwotnie miała zmierzyć się z Karoliną Wójcik, w jej miejsce wchodzi Anita Bekus i oczywiście w tym starciu mamy jedną, zdecydowaną faworytkę. Ogromna różnica doświadczenia na pewnym poziomie na korzyść Sormovej, no powiem szczerze, że kompletnie nie wyobrażam sobie jakiegokolwiek scenariusza, w którym Polka to wygra, no może dominacja zapaśnicza na pełnym, piętnastominutowym dystansie. Ale czy to możliwe? Kompletnie nie zdziwię się, jeśli zawodniczka z Pragi weźmie to przed czasem.

Magdalena Sormova @1.28

Damian Piwowarczyk (4-0) vs. Marc Doussis (7-0)

Typ bardziej pod statystykę – Piwowarczyk trzy z czterech walk kończył przed czasem, Doussis raz wyszedł poza trzecią rundę w starciu mistrzowskim na Respect FC w 2019 roku. Ja na ten moment jeszcze nie kupuję Piwowarczyka, Damian miał trochę problemów z anonimowym przecież Marcinem Trzcińskim w debiucie dla KSW, myślę, że Niemiec na tym etapie kariery jest jak najbardziej dobrym przeciwnikiem. Liczę więc na efektowne zwycięstwo Polaka, jednak nie drgnie mi powieka, jeśli Doussis zaskoczy w tym starciu.

Walka przetrwa do decyzji – NIE @1.40

Daniel Torres (12-4) vs. Salahdine Parnasse (15-1-1)

Czy reprezentujący Austrię Daniel Torres powtórzy wyczyn z pierwszej walki z Salahdine Parnasse? Francuz jest na tyle inteligentnym zawodnikiem, że nie wydaje mi się, by dał się po raz drugi trafić takim lucky punchem, jak w styczniowym pojedynku. Nie ukrywajmy – sportowo dużo lepszym fighterem jest Parnasse, patrząc na ten matchup kompletnie nie widzę tego na pięciorundowym dystansie i przeczuwam, że pas kategorii piórkowej wróci do Francuza po świetnym występie, najprawdopodobniej po zwycięstwie przed czasem.

Walka przetrwa do decyzji – NIE @1.67

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.